پنج شنبه 2 آبان 1398

پایان تعمیرات اساسی واحد پنج نیروگاه گازی خلیج فارس

1.jpg

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق خلیج فارس، محمد مهنی نژاد مدیر عامل شرکت مدیریت تولید برق خلیج فارس خلیج فارس اظهار نمود؛ تعمیرات اساسی و بازدید های 24 هزار ساعته واحد پنج نیروگاه گازی خلیج فارس توسط نیروهای پیمانکار داخلی و با نظارت و تلاش کارکنان و متخصصان نیروگاه خلیج فارس انجام گرفت. وی در ادامه بیان داشت: در طول تعمیرات اساسی واحد پنج اقدامهایی در بخش های مختلف از جمله تعویض پره های ثابت و متحرک توربین، بازدید پره های کمپرسور، بازدید و تعویض قطعات محفظه احتراق، بازدید و تعویض قطعات ضروری ژنراتور و بازدید و تعمیر تجهیزات  واحد انجام گرفت.

محمد مهنی نژاد اظهار نمود؛ با توجه به حساسیت تولید برق در جنوب و جنوب شرق کشور و در پیش بودن فصل تابستان شش واحد این نیروگاه با ظرفیت تولید 990 مگاوات ساعت در طول ماه‌ های آینده به صورت تمام وقت برای تامین برق مطمئن و پایدار در اختیار شبکه برق کشور قرار دارند. ایشان عنوان کرد: نیروگاه گازی خلیج فارس به عنوان حامی محیط زیست در تولید انرژی پاک از پیشرفته ترین نیروگاه های تولید برق کشور است که بیشتر از یک سوم تولید برق مورد نیاز استان هرمزگان را بر عهده دارد.

نیروگاه گازی خلیج فارس در فاصله 45 کیلومتری شمال شرقی بندرعباس و 11 کیلومتری میدان گازی سرخون، دارای ظرفیت تولید 990 مگاوات است که شامل 6 واحد گازی 165 مگاواتی در زمینی به مساحت 110 هکتار ساخته شده است.


درج نظر

آخرین بروزآوری: 1398/7/6

آماراخبار نیروگاه خلیج فارس

  • بازدید شما3
  • بازدید امروز263
  • بازدید ماه330
  • بازدید سال40593
  • بازدید کل118356

جستجو در اخبار نیروگاه خلیج فارس