پنج شنبه 31 مرداد 1398

آغاز تعمیرات اساسی واحد پنج نیروگاه خلیج فارس

اورهال5.jpg

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق خلیج فارس، طبق برنامه زمانبندی اعلام شده از سوی معاونت راهبری تولید شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی واحد  پنج نیروگاه گازی خلیج فارس برای انجام تعمیرات  اساسی 24 هزار ساعته از شبکه برق کشور جدا شد.

محمد مهنی نژاد سرپرست شرکت مدیریت برق خلیج فارس با اشاره به اهمیت موضوع اعلام نمود؛ تعمیرات اساسی ۲۴ هزار ساعته واحد پنج نیروگاه گازی خلیج فارس توسط پیمانکار داخلی و با نظارت متخصصین نیروگاه، طی برنامه ریزی‌های قبلی در قالب قرارداد پیش بینی شده به مدت 60 روز با احتساب زمان تامین قطعات آغاز شد که در طی این مدت بخش‌های مختلف واحد از جمله توربوکمپرسور، ژنراتور و تاسیسات جانبی مورد بازدید و بررسی قرار می‌گیرد. برخی از این اقدامات شامل تعویض پره‌های ثابت و متحرک توربین، بازدید و تعویض قطعات محفظه احتراق و ژنراتور در طول مدت دوره تعمیرات اساسی انجام می شود.

سرپرست نیروگاه گازی خلیج فارس خاطرنشان کرد که واحد پنج نیروگاه  بعد از پایان تعمیرات اساسی در طول ماه‌های آینده و پیک تابستان به صورت تمام وقت و بار کامل برای تامین برق مطمئن و پایدار در مدار تولید خواهد بود. همچنین تعمیرات نیمه اساسی واحد دو نیروگاه گازی خلیج فارس رو به اتمام است و بعد از پایان اورهال  برای تولید برق در اختیار مدیرت شبکه برق قرار می گیرد.

لازم به ذکر است نیروگاه گازی خلیج فارس ، در فاصله ۴۵ کیلومتری شمال شرقی بندرعباس و ۱۱ کیلومتری میدان گازی سرخون، دارای ظرفیت تولید ۹۹۰ مگاوات است که شامل ۶ واحد گازی ۱۶۵ مگاواتی مدل GT13E2 آلستوم در زمینی به مساحت 1۱۰ هکتار ساخته شده است.


درج نظر

آخرین بروزآوری: 1398/5/30

آماراخبار نیروگاه خلیج فارس

  • بازدید شما6
  • بازدید امروز41
  • بازدید ماه5158
  • بازدید سال30610
  • بازدید کل108377

جستجو در اخبار نیروگاه خلیج فارس